421CD267-EE1F-4C6C-9395-A96DBC5BAEA6

Som skutt ut av startblokka

Han ser ut til å gjøre det han kan for å beholde sin nybakte trone som kuskenorges champion også i 2021, Dag-Sveinung Dalen (bilde). Starten på året har vært formidabel og han står nå med 22 seire i løpet av januar måned. I så fall et voldsomt oppsving fra hans 183 seire i 2020.

Og et slikt tempo tilsvarer hele 264 seire i året. Nå vet vi at slike rivstarter er vonde å følge opp men han har gitt et tydelig signal til sine konkurrenter om at han er kommet for å bli på toppen.

Topp-10 for de fire kategoriene etter årets første måned.

Trenere/Catchdrivere

BanetilhørighetStarter1.pl2.pl3.plØvrigeTot 1.plPremier
Dalen Dag-SveinungDrammen Travbane119221215321083745500
Høitomt EirikJarlsberg Travbane661097245152410500
Tengsareid ÅsbjørnJarlsberg Travbane661097182779469000
Solberg Tom ErikKlosterskogen Travbane371003102263289000
Hamre FrodeJarlsberg Travbane2492542196312500
Blekkan JomarLeangen Travbane2381154462171500
Wassberg Svein OveBergen Travpark506126171842366000
Østre Ole JohanMomarken Travbane246325732171000
Buer PålForus Travbane246124597173500
Kolle Lars AnvarJarlsberg Travbane535126173449349000

Stallansatte

BanetilhørighetStarter1.pl2.pl3.plØvrigeTot 1.plPremier
Gundersen Magnus TeienBjerke Travbane225026567140500
Steine BjørnJarlsberg Travbane1521239964000
Rasmussen JoakimJarlsberg Travbane521005389000
Storetvedt ElisabethBergen Travpark310115619000
Kjenner Ole-ChristianMomarken Travbane19015716153500
Bjørnbeth RagnhildLeangen Travbane13010517024500
Kolle Lars FredrikJarlsberg Travbane701047422000
Salte Tord R.Forus Travbane3010096000
Eilertsen JosefineJarlsberg Travbane500216711500
Kals Per VetleSørlandets Travpark700145024000

Monté

BanetilhørighetStarter1.pl2.pl3.plØvrigeTot 1.plPremier
Robertsen AmandaBjerke Travbane4201116839000
Kolle HeleneJarlsberg Travbane320109647000
Storetvedt ElisabethBergen Travpark320015640500
Høyland Hege KristinBergen Travpark201011112500
Morken Caroline L.B.Bergen Travpark201014512500
Hagmann Anita ValstadMomarken Travbane301016710500
Frednes Andrea EmilieJarlsberg Travbane1010017500
Bjørnstad BenedicteSørlandets Travpark10100159000
Eilertsen JosefineJarlsberg Travbane201006712000
Steine HenrietteBergen Travpark2001006000

Amatører

BanetilhørighetStarter1.pl2.pl3.plØvrigeTot 1.plPremier
Gudmestad Ole GauteForus Travbane732028995500
Mjøen ThomasLeangen Travbane2626210414145500
Raaum LarsBiri Travbane921041269500
Bjaanes JørnForus Travbane1014129169000
Nordtømme Karl OveLeangen Travbane610217135000
Drageset Jan IngeJarlsberg Travbane51020321000
Erga AtleForus Travbane1010137125500
Gudmestad TorsteinForus Travbane310111834500
Hop RoarBergen Travpark5100223417000
Karlsen Thomas SverreForus Travbane410024325000