Dag Sveinung Dalen_Bjerke 07102017

Firling for DS

Dag-Sveinung Dalen (bilde) hadde en rekke fine muligheter på Leangen i går mandag. At han nok en gang tok vel vare på mulighetene er ingen overdrivelse. Storfavorittene Crackajack (e.Scarlet Knight), Møre Bella (e.Bork Odin) og Vill Jerven (e.Åsajerven) innfridde omtrent på rekke og rad i løp 2, 4 og 5. Dagen ble så avsluttet med nok en førsteplass bak overraskelsen Lome Titan (e.Lome Odin) i det syvende løpet.

Dalen har nå opparbeidet seg et stort forsprang når det gjelder championatet på banen. Pr.d.d.ligger han hele 15 seire foran Jomar Blekkan. Også vedr. landschampionatet er det full kamp, først og fremst mellom Dalen selv, Eirik Høitomt som leder statistikken og Åsbjørn Tengsareid.

BanetilhørighetStarter1.pl2.pl3.plØvrigeTot 1.plPremier
Dalen Dag-SveinungDrammen Travbane14237171332957922250
Blekkan JomarLeangen Travbane128221724344429664500
Sjoner ArveLeangen Travbane11517171238311593750
BanetilhørighetStarter1.pl2.pl3.plØvrigeTot 1.plPremier
Høitomt EirikJarlsberg Travbane64183667021150723717500
Dalen Dag-SveinungDrammen Travbane7417980731909573309250
Tengsareid ÅsbjørnJarlsberg Travbane59475775717026913714500
Hamre FrodeJarlsberg Travbane1956534214021372428500
Hop VidarJarlsberg Travbane42952385012642452175500
Wassberg Svein OveBergen Travpark2503930318017891557000
Malmin KristianDrammen Travbane2743442318310492120500
Solberg Tom ErikKlosterskogen Travbane2383224306022112014000
Kolle Lars AnvarJarlsberg Travbane37031274611733971617000
Mikkelborg OlavBjerke Travbane194262512452655898500