Trav24 login

Glemt passord?

 

Meny

 

Den siste mesterinnen i Drammen skal kåres

Diverse
Del:  

I morgen skal det avgjøres hvem som blir den aller aller siste norgesmesteren i monté som avgjøres på Drammen Travbane. Som vanlig er det noen som på forhånd ser ut til 

å ha vært heldig i trekningen av hester, noen har fått fine spor mens andre kanskje får en hest med rusten rad på full fart opp i form. Så kan noen ha fått en høyt rangert hest som denne gang kommer ut over en distanse som kanskje ikke passer optimalt. Dette utgjør konkurranseelementet og det skal bli veldig spennende å se resultater. 

Rangeringen av A-, B- og C-hester er gjort av DNT. - Det er gjort via en generell sjansevurdeing av hestene før vi tildeler ryttere sier Jan Inge Ringen i DNTs sportsavdeling. Noen av hestene har ikke gjort mange starter i monté, kanskje ingen og spesielt i det tredje løpet er det en utfordring men vi kan ikke utelukkende gå etter f.eks. startpoeng da de i flere tilfeller er hentet i sulkyløp o.s.v. 

Våre forhåndsfavoritter blir Helene Kolle, Charlotte Svendsen og Amanda Robertsen som vi syntes har en fin blanding av hester i ok spor mot passende motstand. Smiler sistnevnte like lurt etter det sjette løpet i morgen når poengene skal telles opp? 

Rytter, hester, rangering, spor og startmetode

1.Amanda Robertsen - Songe Mai (C1v) - Next Game (A7a) - Welcome S.E. (B7a) 

2.Anita Valstad Hagmann Hønn Spik (C1v) - Tib Tinto (B2a) - L.A.'s Mr. Brown (A4a)

3.Benedicte Bjørnstad - Hugo (B1v) - Cromwells Shadow (C1a) - Onassis M.R. (A4a)

4.Charlotte Svendsen - Holt Gnist (B2v) - Sancus Cox (C3a) - Rasken Q.C. (A5a)

5.Hege Kristin Høyland - Furderud Svarten (B5v) - Babycat (A10a) - Kramer Ås (C8a)

6.Helene Kolle - Kodran (A3v) - C.C. Dobilas (C3a) - Tiptoe (B10a) 

7.Hilde Rogstad - Lens Gutt (B2v) - WallStreet Temple (C5a) - Thai Magic (A1a)

8.Johanne Ulrica Øveraasen - Neslands Tron (C6v) - Camillo Neo (B6a) - Flashing Boko (A9a)

9.Josefine Eilertsen - Jillborka (A3v) - Elvis Ruda (B6a) - Ubuntu (C2a) 

10.Kristine Kvasnes - Stjerne Smell (C3v) - Baronesse Hooves (B9a) - Etna B.R. (A8a)

11.Louise Vebostad Trudvang - Strikkeprinsen (A4v) - Credit Rolls (B2a) - Önas Julius (C5a)

12.Maja Kanstad - Spang Express (B4v) - Beak's Mr. Toby (C8a) - Lonely Warrior (A10a)

13.Malin Berås - Bol Odin (A2v) - Fighter Filiokus (B7a) - J.C. Superstar (C3a)

14.Martine O. Sørvik - Valle Max (A1v) - C.C. Siri (C10a)- Global Talk (B1a)

15.Siv Emilie Løvvold - Eos Turbo (C2v) - S.M.K. Smashing (A4a) - Rapido (strøket)

Foto: Trav24.no

Tips en venn